Cam Ambalaj

Cam Ambalaj Nedir ?

Her ne kadar pek fark edilmiyor olsa da, dayanıklı cam ambalaj ürünlerine hemen her gün birkaç kez denk geliyor olabilirsiniz. Sıvı ve katı ürünlerin güvenli bir şekilde depolanması için tercih edilen cam ambalajlar, şişe veya kavanoz olmak üzere iki farklı şekilde üretiliyor.

Dayanıklı ve sert cam malzemelerinin kullanıldığı bu ürünlerde mavi, yeşil, kırmızı, turuncu ve sarı başta olmak üzere birçok farklı renk de tercih edilebiliyor. Öte yandan çeşitli desen ve çizgilerle göz alıcı bir tasarıma kavuşan cam ambalaj modelleriyle karşılaşabilmek de mümkün.

Neden cam ambalaj?

Sağlık sektöründen gıda ve perakendeye kadar, her yerde cam ambalaj ürünlerinin kullanılması elbette tesadüf değil. Cam ambalaj ürünlerinin bu kadar çok tercih edilmesinin sebebi, mevcut depolama çözümleri içinde en sağlıklı ve güvenilir çözüm yolu olmasıdır.

Yıllara meydan okuyan, içindeki malzemeyi güvenle koruyan cam ambalajlar plastik malzemeler gibi kimyasal içerikli de değildir. Bu sayede cam ambalaj ürünüyle korunan malzemeler güvenle, uzun süre boyunca saklanabilir. Zaten bu sebepten ötürü hiçbir soda veya parfüm üreticisi, ürünlerini plastik veya karton ambalajla sunmaz. Daha kaliteli ve güvenilir gözüken cam ambalaj ürünü şişeler tercih edilir.

Günümüzde birçok doktor, çocukların kalitesiz ve kanserojen maddeler içeren plastik şişeler yerine cam şişelerden su içmesi gerektiğini ebeveynlere öğüt veriyor. Bunun neticesinde bilinçlenen insanlar, her geçen gün cam ambalaj ürünlerine olan rağbeti daha da artırıyor.

Cam ambalaj ürünleri hayatın hemen her alanında karşınıza çıkabilir

Aklınıza gelebilecek hemen her alanda cam ambalaj çözümlerinden faydalanılır. Yağ ve sirke şişelerinden tutun, eczacılık alanında kullanılan ilaç ve serum şişelerine kadar birçok alanda cam ambalaj ürünlerine rastlayabilmek mümkündür. Meyve sularıyla meşrubat, parfüm şişeleriyle kozmetik sektörü de buna dahildir.

Öte yandan salça ve turşu ürünlerinin saklanmasında da yine bir cam ambalaj modeli olan cam kavanozlar kullanılır.

Dayanıklılığı, kolayca istiflenebilir bir yapıya sahip oluşu, toz ve nemden olumsuz etkilenmemesi, içindeki malzemenin bozulmadan saklanabilmesini sağlaması gibi etkenler; cam ambalaj modellerinin bu kadar çok tercih edilmesinde pay sahibidir.

Cam ambalaj satın almak için tek adres!

Cama şekil veren ve birbirinden kaliteli cam ambalaj ürünleriyle sektör liderliğine doğru emin adımlarla ilerleyen Glas Cam, tam da ihtiyaç duyduğunuz şişe ve kavanoz tasarımlarına ev sahipliği yapıyor olabilir. Hafta içi saat 9’dan akşam 17’ye kadar arayıp ürünleri hakkında bilgi alabileceğiniz İzmir merkezli Glas Cam, Türkiye’nin en köklü ve kaliteli cam üreticileri arasında yer alıyor.

Bireysel veya kurumsal cam ambalajı ihtiyaçlarınız için siz de Glas Cam’ın mutlu müşterileri arasına katılın!

Eğer ihtiyacınıza yönelik cam ambalaj çözümlerinin mevcut olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız, glascam.com adresindeki iletişim bilgileri üzerinden müşteri temsilcileriyle irtibat kurabilmeniz de mümkün.